personal administrativ

daniță ghenadie

director

grad managerial: superior

untilă dumitru

vicedirector instruire

bujor-cobili carolina

vicedirector educație,

șef comisie metodică matematică, științe, tehnologii

state daniela

vicedirector clasele primare,

șef comisie metodică învățământ primar

porubin lilia

șef comisie metodică limbi străine

sandu angela

șef comisie metodică științe socioumane

furtună eugenia

șef serviciul documente și personal

radu maria

medic

Comisie metodică Matematică, ştiinţe, tehnologii:

Bujor-Cobili Carolina

profesoară de chimie,
șef Comisie metodică Matematică, științe, tehnologii

Grad didactic: întâi

Email: vicedirector_educatie@columna.org.md

Daniță Ghenadie

profesor de fizică și matematică

Grad didactic: doi

Email: info@columna.org.md

Damian Iulia

profesoară de matematică

Grad didactic: superor

Email: damian@columna.org.md

Pascaru Irina

profesoară de matematică

Grad didactic: doi

Email: pascaru@columna.org.md

Cartaleanu Eugenia

profesoară de geografie

Grad didactic: doi

Email: cartaleanu@columna.org.md

Dorofeev Anton

profesor de biologie

Grad didactic: întâi

Email: dorofeev@columna.org.md

Ciocoi Aliona

profesoară de biologie

Grad didactic: întâi

Email: ciocoi@columna.org.md

Iurco Olga

profesoară de informatică

Grad didactic: întâi

Email: iurco@columna.org.md

Untila Dumitru

profesor de fizică

Grad didactic: superor

Email: vicedirector@columna.org.md

Rusnac Dumitru

profesor de fizică

Email: rusnac@columna.org.md

Dumitrașcu Alexandr

profesor de educație fizică

Email: dumitrascu@columna.org.md

Comisie metodică Ştiinte socioumane:

Sandu Angela

profesoară de limba și literatura română,
șefa Comisiei metodice Științe, socioumane

Grad didactic: întâi

Email: sandu@columna.org.md

Rotaru Ecaterina

profesoară de limba și literatura română

Grad didactic: întâi

Email: rotaru@columna.org.md

Iacubovschi Mariana

profesoară de limba și literatura română

Grad didactic: doi

Email: iacubovschi@columna.org.md

Golovatîi Veronica

profesoară de limba și literatura română

Grad didactic: doi

Email: golovatii@columna.org.md

Eșanu Rodica

profesoară de istorie

Grad didactic: superor

Email: esanu@columna.org.md

Demerji Sergiu

profesor de istorie

Grad didactic: întâi

Email: demerji@columna.org.md

Dumnean Veronica

profesoară de educație muzicală

Grad didactic: doi

Email: dumnean@columna.org.md

Chironda Gheorghe

profesor de educație plastică

Email: chironda@columna.org.md

Comisie metodică Limbi străine:

Porubin Lilia

profesoară de limba engleză,
șef Comisie metodică Limbi străine

Email: porubin@columna.org.md

Cociug Silvia

profesoară de limba engleză

Grad didactic: întâi

Email: cociug@columna.org.md

Moșu Ana

profesoară de limba engleză

Grad didactic: doi

Email: mosu@columna.org.md

Efros Daniela

profesoară de limba engleză

Grad didactic: întâi

Email: efros@columna.org.md

Gaibu Natalia

profesoară de limba germană

Grad didactic: doi

Email: gaibu@columna.org.md

Foghelizang Iulia

profesoară de limba rusă

Email: foghelizang@columna.org.md

Olivschi Elena

profesoară de limba engleză

Email: olivschi@columna.org.md

Crucirescu Cristina

profesoară de limba franceză

Email: crucirescu@columna.org.md

Certan Olesea

profesoară de limba engleză

Email: certan@columna.org.md

Comisie metodică Învățământ primar:

State Daniela

învățătoare,
șef Comisie metodică Învățământ primar

Grad didactic: superor

Email: vicedirector_primare@columna.org.md

Tricolici Olga

învățătoare

Grad didactic: întâi

Email: tricolici@columna.org.md

Colesnic Liliana

învățătoare

Grad didactic: întâi

Email: colesnic@columna.org.md

Jalbă - Dumitrașcu Nadejda

învățătoare

Grad didactic: doi

Email: jalba@columna.org.md

Căldare Olga

învățătoare

Grad didactic: doi

Email: caldare@columna.org.md

Jaman Margareta

învățătoare

Grad didactic: doi

Popescu Luminița

învățătoare

Grad didactic: doi

Email: popescu@columna.org.md

Iutiș Iliric

învățător

Grad didactic: doi

Email: iutis@columna.org.md

Lavric Ecaterina

învățătoare

Email: lavric@columna.org.md

Comisie metodică Dirigenție și activități extracurriculare:

Jalbă - Dumitrașcu Nadejda

diriginte,
clasa I "J"

Grad didactic: doi

Email: jalba@columna.org.md

Lavric Ecaterina

diriginte,
clasa I "L"

Email: lavric@columna.org.md

Iutiș Iliric

diriginte,
clasa a II-a "I"

Grad didactic: doi

Email: iutis@columna.org.md

State Daniela

diriginte,
clasa a II-a "S"

Grad didactic: superor

Email: vicedirector_primare@columna.org.md

Colesnic Liliana

diriginte,
clasa a III-a "C"

Grad didactic: întâi

Email: colesnic@columna.org.md

Căldare Olga

diriginte,
clasa a III-a "S"

Grad didactic: doi

Email: caldare@columna.org.md

Popescu Luminița

diriginte,
clasa a IV-a "B"

Grad didactic: doi

Email: popescu@columna.org.md

Tricolici Olga

diriginte,
clasa a IV-a "T"

Grad didactic: întâi

Email: tricolici@columna.org.md

Iacubovschi Mariana

diriginte,
clasa a V-a "I"

Grad didactic: doi

Email: iacubovschi@columna.org.md

Foghelizang Iulia

diriginte,
clasa a V-a "F"

Email: foghelizang@columna.org.md

Cociug Silvia

diriginte,
clasa a VI-a "C"

Grad didactic: întâi

Email: cociug@columna.org.md

Moșu Ana

diriginte,
clasa a VI-a "M"

Grad didactic: doi

Email: mosu@columna.org.md

Efros Daniela

diriginte,
clasele a VII-a

Grad didactic: întâi

Email: efros@columna.org.md

Bujor-Cobili Carolina

diriginte,
clasele a VIII-a

Grad didactic: întâi

Email: vicedirector_educatie@columna.org.md

Sandu Angela

diriginte,
clasa a IX-a

Grad didactic: întâi

Email: sandu@columna.org.md

Cartaleanu Eugenia

diriginte,
clasele a X-a, "R", "U"

Grad didactic: doi

Email: cartaleanu@columna.org.md

Damian Iulia

diriginte,
clasa a XI-a "R"

Grad didactic: superor

Email: damian@columna.org.md

Iurco Olga

diriginte,
clasa a XI-a "U"

Grad didactic: întâi

Email: iurco@columna.org.md

Pascaru Irina

diriginte,
clasele a XII-a, "R", "U"

Grad didactic: doi

Email: pascaru@columna.org.md

avize și evenimente

maxima zilei

Cuget, deci exist.


Rene Descartes

Calendarul zilei de astăzi



Orarul lecțiilor


Orarul consultațiilor


Activități extrașcolare

LICEUL "COLUMNA" -

CENTRU AUTORIZAT DE PREGĂTIRE PENTRU

EXAMENELE INTERNAȚIONALE CAMBRIDGE


Biblioteca online


Pentru elevi:

Literatura română


Pentru cadrele didactice:

Curriculum național

Literatura de specialitate

Admitere



Condiții de înmatriculare

Etapele înmatriculării

Actele necesare înmatriculării

Întrebări frecvente

Toate drepturile sunt rezervate © Institutia Privata Liceul "Columna", 2017